مجموعه کلیدچی شما را به خرید بهترین انواع کلید و پریز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نورپردازی چیست و انواع آن+نورپردازی ساختمان

آنچه در این مقاله می خوانید...

نورپردازی چیست؟انواع نورپردازی غیرطبیعی یا مصنوعینورپردازی معمارانه
نورپردازی ساختمان های تفریحی

مجموعه کلیدچی پخش کننده انواع محصولات روشنی ازجمله انواع چراغ خیابانی، پروژکتور، پنل های سقفی، پایه چراغ خیابانی، سیم و کابل، المان های نوری، وال واشر و… جهت نورپردازی و زیباسازی شهرها و اماکن مختلف میباشد. نورپردازی یکی از روش های زیبا سازی شهرها، نمای ساختمان ها، بناهای تاریخی و تفریحی و… میباشد که در ادامه به تشریح نورپردازی چیست و انواع آن میپردازیم.

نورپردازی درخت ها

نورپردازی چیست؟

نورپردازی (به انگلیسی: Lighting) به‌کارگیری هدفمند نور برای رسیدن به جلوه‌های بصری یا زیبایی شناختی است. و نورپردازی یعنی استفاده از هر دو نوع منبع نور مصنوعی مانند لامپ‌ها و چراغ‌ها و همچنین نور طبیعی با بهره گرفتن از نور روز است. نورپردازی طبیعی شامل استفاده از پنجره، نورگیرهای سقفی یا طاقچه‌های نوری می باشد که گاهی به عنوان منبع اصلی نور در طول روز در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از نور طبیعی می‌تواند به جای استفاده از نور مصنوعی، که عامل اصلی مصرف انرژی در ساختمان‌ها است، در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند. روشنایی مناسب می‌تواند به بهبود عملکردها در فضا کمک کند، ظاهر فضا را بهبود ببخشد یا اثرات روانی مثبتی بر استفاده کنندگان از آن فضا داشته باشد. در ادامه به معرفی انواع نورپردازی و توضیحات آن میپردازیم.

نورپردازی ساختمان های تفریحی

انواع نورپردازی غیرطبیعی یا مصنوعی

نورپردازی مصنوعی یا همان استفاده کردن از منبع نور غیر طبیعی را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد، که زیر دسته‌هایی نیز دارند:

  1. نورپردازی کاربردی (روشنایی)
  2. نورپردازی صحنه
  3. و نورپردازی معمارانه
  4. نورپردازی زیبایی شناختی
  5. نورپردازی دکوراتیو

 

نورپردازی معمارانه

این نوع از نورپردازی، به منظور روشن کردن سازه‌های معماری، یا المان‌ها و مجسمه‌ها و امثالهم به کار می‌رود. همان‌طور که ذکر شد، می‌توان از نورپردازی مصنوعی به سه طریق در نورپردازی معمارانه بهره برد. اول با هدف کاربردی، و تأمین نور مورد نیاز برای کاربری‌ها و فعالیت‌های مختلف مورد نظر معمار. دوم با اهداف زیبایی شناختی، و به منظور دادن برتری به بعضی از عناصر به نسبت دیگر عناصر، مثلا نورپردازی تأکیدی به منظور برجسته کردن یکی از عناصر معماری به کار می‌رود. و در نهایت نیز نورپردازی دکوراتیو، که بر اساس خلق و افزایش عناصر معمارانه نور محور، مثل لوستر‌ها، چراغ‌های دکوراتیو و حتی تغییر کاربری بنا صورت می‌گیرد.

 

 

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: ژینو حسینی

راه های ارتباطی:

phone icon مدیر مجموعه: 09120797470

phone icon مدیر فروش: 09120223341

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zhinoirani166@gmail.com

telegram icon تلگرام: aynoorled@

مجموعه کلیدچی شما را به خرید بهترین انواع کلید و پریز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس بگیرید